1. Svarbi ne tik mityba
Prisiminkite, kad net jei sveika ir subalansuota mityba yra pagrindinis jūsų tikslas, tai nėra vienintelis dalykas sveiko gyvenimo link. Pakankamas miegas, reguliarus judėjimas ir emocinės bei psichinės sveikatos priežiūra yra lygiai taip pat svarbu. O gal net dar svarbesni gyvensenos elementai.
2. Sąmoningas valgymas
Įsitraukite į sąmoningą valgymą. Tai susiję su Jūsų kūno pažinimu, renkantis sveiką mitybos būdą. Išmokite ir supraskite, kurie jums maisto produktai tinka: suteikia energijos, neapsunkina virškinimo, sumažina nuovargį, greitai malšina alkį. Labai svarbu valgyti taip, kaip geriausiai tinka jums ir jūsų kūnui, o ne rinktis būdą, kurio esate išmokęs nuo vaikystės ar būdą, kurio laikosi kiti. Visada klausykite savo organizmo. Susipažinimas su jūsų kūno signalais ir alkio bei sotumo jausmo supratimas neatsiranda per naktį, bet tai yra labai svarbu, turėtumėte siekti išmokti pasitikėti savo kūnu i rjo siunčiamais signalais, jei norite jaustis geriau. Nustokite laikyti telefoną rankose ir sutelkite dėmesį į valgymą prie stalo, nustokite žiūrėti televizorių valgant – tai smulkios, bet tikrai išmintingos sąmoningo valgymo taktikos.
3. Laimingas viduriukas: nei per daug, nei per mažai
Suraskite laimingą vidurį, kai kalbama apie perteklinį arba nepakankamą valgymą. Badas ar valgymo praleidimas gali vesti į nepilnavertę mitybą, blogą savijautą, net jei susiduriate su tuo tiesiog todėl, kad skubate. Jūsų kūnui per dieną reikia kuro, kad jis funkcionuotų geriausiai, jei kuro nebus, nebus ir gražios dienos. Jei pastebite, kad vakare per daug valgote, apgalvokite ir įsitikinkite, ar per dieną valgote tikrai pakankamai. Visad siekite vartoti subalansuotą maistą (daug baltymų, sudėtinių angliavandenių ir sveikųjų riebalų), įtraukti reikėtų ir sveikus užkandžius, kuriuos lengva paimti su savimi (tokius kaip riešutai, vaisiai, graikiškas jogurtas ir pan.).
4. Valgymu reikia mėgautis
Niekur neskubėkite. Jūsų skrandžiui užtrunka apie 20 minučių signalizuoti jūsų smegenims, kad jis pilnas, todėl jei skubate valgyti, tikrai visuomet suvalgysite per daug. Valgymo laikas skirtas tam, kad pajaustumėte skonį, tekstūrą ir aromatą – tai yra sąmoningo valgymo forma, ji padeda sulėtinti valgymo tempą.
5. Dietų planus atidžiai analizuokite, supraskite kas gerai Jums, bet ne aklai sekite
Naudokite įvairiausias dietas, kuriamus mitybos planus kaip vadovą savo kelionėje, bet ne kaip viską lemiantį būdą. Galutiniam rezultatui, jums nereikia tobulai laikytis šių dietų, kad pajustumėte jų naudą. Naudokitės jomis kaip pamatu, informacijos šaltiniu. Svarbiausia, kad Jūs įsisavintumėte ir išsirinktumėte, kurie dietų elementai ir principai jums geriausiai tinka, tam, kad sukurtumėte sau unikalų sveikos gyvensenos kelią.
6. Tikslų link – mažais žingsneliais
Reikia pradėti mažais žingsneliais koreguoti ir gerinti savo gyvensenos įpročius, o ne visko griebtis iš karto. Norint prisijaukinti sveiką mitybą, patariama judėti mažais kryptingais žingsniais ir suvokti, jog pokyčiai neateis akimirksniu. Sveikos gyvensenos ekspertai pataria pradžiai į racioną įtraukti kuo įmanoma daugiau daržovių, rinktis sveikesnius, mažiau cukraus turinčius produktus, gerti daugiau vandens, visada rasti laiko pavalgyti bei nedaryti ilgų pertraukų tarp valgymų. Nuo nusiteikimo i rmotyvacijos priklausys, ar liksite prie senų įpročių, ar ryšitės naujiems sveiko gyvenimo pokyčiams.